Svědí vás hlava? | Olipil
277 771 119 - Po-Pá 10.00 - 17.00 hod.
Doprava zdarma od 2 balení

Svědí vás hlava? Vlasy i pokožku podpoří výživa na vlasy

Nutkání poškrábat se, ramena plná lupů i bolestivá zarudlá místa ve vlasech, trápí mnoho žen i mužů. Podíváme se, co vše může způsobit svědění hlavy. Ale možná vás překvapí, že svědění hlavy může způsobit i nedostatečná výživa vlasů zevnitř. 

Něco není v pořádku

Není to jen nepříjemný pocit. Svědění hlavy vždy znamená, že se něco děje. Za svěděním, bílými šupinkami, ale často také bolestivými pupínky může být hned několik příčin. Je důležité dopátrat se původce problémů. Pokud situaci podceníte, mohou se z nepříjemnosti vyloupnout vážné problémy. Ve vlasech se objevují zánětlivá ložiska, vlasy slábnou a někdy začnou i vypadávat.

Doplňte vitamíny a hledejte příčinu

První pomocí při problémech s vlasy a vlasovou pokožkou je kvalitní přírodní výživa vlasů. Dostatečný přísun vitamínů, minerálů a živin je klíčový. Následně začněte pátrat, co svědění pokožky způsobuje. Jen tak můžete zvolit správný postup nápravy. Občas to může být jen nedostatek vitamínů a minerálů, výživa vlasů zevnitř byla podceněna. Stačí je jen doplnit pomocí kvalitního doplňku na vlasy.

Věčně zmiňovaný a všudypřítomný stres

Možná už to zní jako klišé, ale stres opravdu může stát i za svěděním hlavy. Je to jeden z nejčastějších startérů kožních problémů. Tělo spouští obranný mechanismus a zvyšuje produkci kortizolu. Ten může zhoršovat záněty a podráždění pokožky. Součástí stresové obrany jsou také nutkavé pohyby, jako škrábání se na hlavě. Uvolněte se, dopřejte si odpočinek a kvalitní péči. Nezapomeňte ani na výživu vlasů zevnitř.

Ramena plná bílých teček

Lupy jsou dnes považovány za naprosto běžný problém, se kterým si poradí kvalitní vlasová kosmetika. Pokožka je podrážděná, odlupují se z ní drobné šupinky a hlava někdy velice nepříjemně svědí. Sklony k lupům se objevují častěji u hodně se mastících vlasů. Je zde totiž vhodné prostředí k množení kvasinek, které za problémem stojí. Řešením je volba správného šamponu a podpora pokožky pomocí kvalitní výživy.

Seborea nejsou lupy

Seborea nebolí, možná i proto je tak často zaměňována s lupy. Jde o zánětlivé onemocnění kůže, které se projevuje narůžovělou pokožkou, žluto hnědými šupinami a silným svěděním. Je to chronické a neinfekční onemocnění. Používejte šampony, které umí se seboreou bojovat. Důležité je dodat tělu vitamíny a minerály. Ideální je přírodní výživa vlasů, která obsahuje navíc i silné výtažky z přesličky, kolagen a další účinné látky.

Autoimunitní onemocnění – lupénka

Projevuje se na kůži a může se objevit kdekoliv na celém těle, tedy i ve vlasech. Typické jsou vystouplé červené skvrny s odlupujícími se šupinami. Kromě nepříjemného svědění mohou postižená místa také pálit a bolet. Lupénku můžete snadno zaměnit se seboreou. Pokud váháte, doporučujeme navštívit lékaře.

Plíseň ve vlasech

Další z poměrně závažných potíží vlasové pokožky, které se mohou objevovat i ve vlasech. Nebezpečné je především proto, že zasahuje i vlasové folikuly a může způsobit vypadávání vlasů. Zde nedoporučujeme domácí experimenty s léčbou, ale rychlé vyhledání dermatologa.

Dlouhá fyzická aktivita a pot ve vlasech

Často se stává, že svědění způsobí náš pot. Je to typické při namáhavých sportovních výkonech, po kterých se nemáme možnost se dostatečně umýt. Pot totiž může ucpat péry a vytvořit doslova živnou půdu pro množení kvasinek a plísní. Pokud se včas dostanete ke sprše a vlasy si důkladně umyjete, je váš problém vyřešen.

Alergické projevy

Vaše kůže může reagovat na nevhodnou vlasovou kosmetiku, ale také na barvu na vlasy. Reakce může přejít v bolest či úporné svědění. Pokud víte, že je vaše kůže citlivá, je dobré nanést trošku barvy na kůži a počkat dva dny, zda se neobjeví reakce. A pozor, alergii vyvolává i hena.

Veš dětská ve vlasech dospělého

Není to nic výjimečného a opravdu to neznamená, že nedodržujete hygienické standardy. Vši se sice šíří v dětských kolektivech, ale nejsou vybíravé. Rády přeskočí na dospělé. Vši zlikvidujete šamponem z lékárny, ale také vypráním povlečení a plyšáků.

Jakmile se vám povede identifikovat příčinu a odstranit ji, dopřejte jim pořádnou výživu. Pokožka se zahojí, vlasy zesílí a podpoří se růst na postižených místech. Nejlepší výživa pro vlasy by měla obsahovat všechny potřebné vitamíny (C, B6, D, biotin, kyselinu listovou a pantotenovou), minerály (zinek, měď, selen), výtažky z přesličky rolní, kolagen a komplex účinných látek. Vyzkoušejte český doplněk stravy Olipil, který můžete užívat i dlouhodobě.